augusztus 7, 2023

Gyakori kérdések 2.

Kérdések és válaszok a vegánságról, a növényi alapú táplálkozásról, és a táplálkozási tanácsadásról. Ha nem találod itt meg a választ a kérdésedre, keress bátran!

A családomban csak én érdeklődöm a vegánság iránt. Így is lehet életmódot váltani?

Igen, lehet, én is így tettem. Nem mindig egyszerű a kezdés, az elején ütközhetsz majd ellenállásba, értetlenkedésbe a családtagok részéről, de hosszú távon működik. Sőt, még pozitív hatással is lehetsz rájuk, felkeltheted az érdeklődésüket egy egészségesebb életmód iránt! Egy konzultáció keretében szívesen adok konkrét tippeket, hogyan tudod jól kivitelezni az életmódváltást úgy, hogy mindenki boldog legyen. 

Laktózérzékeny vagyok, tudsz segíteni? 

Jó hírem van: a növényi étrend természetesen laktózmentes, így nem lesz problémád ezzel életmódváltás esetén.

Gluténérzékeny vagyok, tudsz segíteni?

Igen. Mindenképpen jelezd nekem, amikor konzultációra jelentkezel, és ennek megfelelően alakítunk ki mintaétrendet a számodra.

Fogyni szeretnék. Jó helyen járok?

Igen. A helyesen összeállított növényi alapú táplálkozás velejárója a súlyvesztés. A konzultáció keretében tudok kifejezetten fogyásra fókuszált mintaétrendet is összeállítani a számodra, de egy megfelelő életmódváltást követően várhatóan fogyni fogsz, ha jelenleg súlyfelesleggel küzdesz.

Nem fog hiánybetegségekhez vezetni a vegán táplálkozás?

Nem fog, sőt vélhetően sokkal több rostot és vitamint viszel majd be a szervezetedbe. Fehérjéből, kalciumból, vasból, és egyéb nyomelemekből is megfelelő mennyiséget fogsz fogyasztani, csak mindezt növényi formában viszed majd be a szervezetedbe. Minden segítséget megadok neked ehhez, hogy egyszerűen és jól állítsd össze az étrendedet. 

Elég fehérjét viszek be ha nem eszem húst és tejterméket? 

A legnagyobb mítosz, hogy fehérjebevitelünk állati forrásból kell származzon. Holott a növényi forrásból származó fehérjéket jobban tudja feldolgozni a szervezetünk, és még az egészségünket sem veszélyezteti hosszú távon (ellentétben az állati eredetű fehérjékkel). Helyesen összeállított növényi étrend mellett bőven elég fehérjét fogsz bevinni a szervezetedbe, a konzultáció során kitérünk arra is, mik a legfontosabb fehérjeforrások, és hogyan érdemes kombinálnod őket az étrendedben.

És mi a helyzet a kalciummal?

A kalcium felszívódását sajnos éppen a hagyományos tejtermékek veszélyeztetik. Bár gyerekkorunk óta rögzült bennünk az elmélet, hogy ha kalcium, akkor tejet kell inni, ez szintén egy tévhit. Azonban szerencsére számtalan természetes növényi kalciumforrás van, amivel kielégítheted tested kalciumszükségletét. 

Hosszadalmas lesz az életmódváltás?

Rajtad múlik, hogy mennyire gyorsan szeretnéd/tudod csinálni. A növényi alapú táplálkozást bármikor el lehet kezdeni, és csak jót teszel vele magadnak (meg a környezetednek is).

Gyere, és jelentkezz be egy konzultációra!

2 hozzászólás

  1. GDIZ augusztus 3, 2023 at 12:27 du. - Reply

    Hi! Sorry i just curious, what template did you use for your website? I want to use it on my website at https://www.gdiz.eu.org

Leave A Comment